fbpx

Wszystko co musisz wiedzieć o przewodnikach na Instagramie

Share on facebook
Share on linkedin

Instagram niedawno uruchomił nowy sposób udostępniania wybranych skrolowanych treści, są to przewodniki. Dają one możliwość łatwiejszego przeglądania wybranych treści, w nowym ciekawym formacie. Gotowy na poznanie tych nowych możliwości?

Czym są Przewodniki Instagrama?

Przewodniki to nowy sposób udostępniania i pokazywania treści. Tworzymy swego rodzaju wątek, który użytkownicy mogą śledzić, a który my wzbogacamy o dodatkowy komentarz.

Pierwotnie ta funkcjonalność została dodana do platformy z powodu COVID-19 i tego by ułatwić komunikowanie rzeczy z nim związanych. Jednak przez liczne prośby użytkowników zostało to zmienione w funkcjonalność dla każdego.

Przewodniki instagrama wprowadzenie

 

Jak dodać do profilu przewodniki

Pierwszy krok to przejście na własny profil. Następnie klikamy plusik w górnym prawym rogu i wybieramy katalog.

 

Dodanie przewodników do konta

 

Po kliknięciu pojawią nam się 3 opcje do wyboru:

  • Miejsca => Polecane miejsca w Twoim mieście lub poza
  • Produkty => Ulubione produkty
  • Posty => Poleć utworzone lub zapisane posty

Typy przewodników Instagrama

 

Każdy z tych formatów daje niesamowite możliwości tworzenia nowej treści. Przykładowo posty dają możliwość zebrania publikacji (Twojej lub zapisanej od innych) w jeden katalog. Do każdego z tych postów następnie możemy dodać dodatkowy komentarz.

Już mam kilka pomysłów na wykorzystanie tego i zapewne na dniach stworze osobny artykuł z pomysłami jak wykorzystać przewodniki Instagrama.

Produkty mogą byś jak na razie powiązane tylko ze sklepem na Instagramie.

Jest to fajny pomysł dla firm, które chcą dodać więcej informacji o swoich produktach. Otwiera to również nową możliwość do współpracy z Influencerami.

Miejsca to ciekawy dodatek, który ułatwi nam pokazanie ulubionych miejsc. Stajemy się dzięki temu przewodnikami po ciekawych miejscach.

 

Gdzie znaleźć przewodniki Instagrama?

Wiemy już jak możemy stworzyć przewodnik, pytanie teraz, gdzie go znajdzie nasz odbiorą. W tym celu należy przejść na profil i kliknąć nową ikonę. Po jej kliknięciu mamy już dostęp do przewodników danego użytkownika.

Gdzie znaleźć przewodniki instagrama

 

Dodatkowo mogą one być bardzo łatwo udostępniane czy to w wiadomości czy to w relacji. Wystarczy kliknąć w ikonkę papierowego samolocika w górnym prawym rogu.

 

Udostępnianie przewodników

 

Co myślisz o tej nowej funkcjonalności? Jak bardzo będzie przydatna w Twoim biznesie?

Pozdrawiam

Przemek