Dlaczego większość firm przepala budżet marketingowy?

Jak zapewne wiesz, od lat zajmuje się pomocą firmą w działaniach marketingowych i biznesowych. Jednym z największych błędów, jakie zauważyłem w działaniach marketingowych, jest myślenie na zasadzie, zrobię jedną rzecz i wszystko gotowe.To jakby założyć marynarkę, a do tego dziurawe spodnie dresowe. Serio to nie zadziała.

Czy warto więc inwestować w marketing?

W marketing warto zdecydowanie inwestować. Jednak trzeba do tego podchodzić kompleksowo. Nie możemy zacząć np. od reklamy na Facebooku, nie zdając sobie sprawy, że nasza strona wygląda co najmniej mało atrakcyjnie.

Zaczynając marketing, przygotujmy szeroki plan działania. Sprawdźmy, co według nas nie działa i co trzeba poprawić. Jeśli nie wiemy, co powinno być poprawione, możemy skorzystać np. z konsultacji marketingowych.

Mając listę, możemy zacząć planować działania. Ustalmy, co musi być wykonane w pierwszej kolejności. Czy są elementy, które blokują się nawzajem. Przykładowo nie da się rozpocząć kampanii na generowanie kampanii, jeśli nie mamy gdzieś umieszczonej polityki prywatności.

Dopiero na tym etapie zdecydujemy jakie środki zainwestujemy i gdzie. Mając plan, możemy zacząć działać. Bez planu będziemy jak statek w czasie sztormu, ciągle mylić drogę, a na końcu może się okazać, że zamiast do celu to trafiliśmy do punktu wyjścia.

Przepalanie budżetu marketingowego

Samemu czy na zewnątrz?

Kolejnym aspektem, który może decydować o tym, czy stracimy, czy zyskamy na marketingu, jest to, kto będzie go wprowadzał. Zwykle temat ten rozbija się na dwie opcje. Czy delegujemy na zewnątrz? Czy robimy sami?

Po 11 latach pracy przy różnych projektach uważam, że jest opcja numer trzy. Czyli współpraca firmy zewnętrznej z naszą firmą. Otrzymujemy wtedy synergie ogromnej wiedzy marketingowej z ogromną wiedzą branżową. Co mam przez to na myśli ?

Firmy zajmujące się marketingiem mają ogromną wiedzę o tym, jak działają różne narzędzia. Od tego, jak przygotować stronę pod pozycjonowanie po to, jak ustawić grupę docelową na portalach społecznościowych. Śledzą nowinki, zmiany i wiele tematów, które dla działania Twojego interesu nie są ważne. Są ekspertami w swojej branży.

Natomiast Ty jesteś ekspertem w swoim biznesie. Wiesz, co najlepiej się sprzedaje, co warto pokazać, jakie są przewagi nad konkurencją i wiele więcej. Masz wiedzę, której żadna firma marketingowa nie osiągnie, bo to nie jest jej konik. Jesteś ekspertem w swojej branży.

Teraz oni potrzebują się z Tobą spotykać, konsultować działania itd., by najlepiej dobierać, to co mają promować. Natomiast Ty potrzebujesz ich wiedzy, by nie popełnić błędów, dodając np. reklamę do grupy, która w życiu nie kupi Twoich produktów.

Współpracując, osiągnięcie największy sukces.

Dlaczego większość firm przepala budżet marketingowy?

Podsumowując, problem polega na:

  • Braku kompleksowego spojrzenia na całość działań
  • Braku planu i określenia co ma priorytet
  • Braku współpracy na linii marketing przedsiębiorca

Trzy proste elementy, które dobrze zrobione potrafią sprawić, że marketing zaczyna się zwracać.

Potrzebujesz pomocy z marketingiem lub biznesem?

Zapraszam na bezpłatną 15 min konsultacje. Porozmawiamy o konkretnych możliwościach realizacji Twoich celów.

Dlaczego większość firm przepala budżet marketingowy?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Szybki kontakt

Klikając powyższy przycisk, wyrażasz zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.
POROZMAWIAJMY

Potrzebujesz pomocy?

Telefon

790 691 371

Email

kontakt@przemyslawolesinski.pl

LUB
0
Jestem ciekaw Twojej opinii. Zostaw komentarz.x