4 kroki do wyboru, pierwszego produktu do promowania

Jeśli już zastanawiałeś się nad tym, od jakiego produktu zacząć promowanie to jest to dobre miejsce. Bo to oznacza, że wiesz, że w obecnych czasach, by mieć konkretne wyniki potrzebujesz zacząć od dobrej promocji pojedynczego produktu albo grupy.

W dzisiejszych czasach jest to tym bardziej ważne, że konkurencja rośnie każdego dnia. Bez tej wiedzy wybicie się będzie bardzo ciężkie albo w ogóle niemożliwe. Wiec wykorzystaj te kroki mądrze.

Poszukaj niszy

Pierwszy krok to wybranie niszy, do jakiej chcemy dotrzeć z naszymi produktami. Określając ją, możemy w tej niszy zostać dużo łatwiej zapamiętani niż w przypadku całej dużej kategorii. 

Drugi powód to dużo mniejsze koszty testowania pomysłów. Nisza z definicji jest dużo mniejsza, co oznacza, że sprawdzenie jak się sprawdza, jest dużo łatwiejsze. Ręka do góry, jeśli wolisz mniej płacić za reklamę i mieć przy tym lepsze wyniki.

Przykłady nisz:

  • Dla sklepu sportowego np. osoby, które chcą zacząć chodzić po górach, by przestać się nudzić. Albo osoby, które chcą zacząć chodzić po górach, by mieć lepszą kondycję.
  • Dla sklepu z rzeczami dla dzieci np. rodzice dzieci w wieku 3 – 8 lat, którzy dbają o ekologie. Albo dziadkowie, z wnukami w wieku 3 – 8 lat, którzy nie wiedzą, co jest w modzie.

Określ potrzeby

Gdy wybraliśmy nisze, przechodzimy do kolejnego kroku, czyli określenie potrzeb. A mówiąc dokładniej wyzwań, oraz problemów. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaki i co przedstawić. 

Wyzwania to jest motywacja do. Czyli czego pragniemy, jak nasze życie będzie lepsze itd. Przykładowo moim wyzwaniem może być zarabianie 20 000 zł, po odliczeniu wszystkich kosztów co miesiąc. 

Natomiast problemy, to motywacja od. Czyli od czego chcemy uciec. Co złego chcemy zostawić za sobą. Przykładem może być, moim problem jest spadek sprzedaży o 10% w porównaniu z zeszłym rokiem. 

Na końcu mamy potrzeby, czyli to, czego sądzimy, że potrzebujemy by albo pozbyć się problemu, albo zrealizować wyzwanie. 

Wiedząc to dużo łatwiej i skuteczniej możemy potem pisać każde teksty reklamowe. A skoro mowa o tekstach reklamowych to polecam również przeczytać: 

Jak sprzedawać więcej? Najpopularniejsze modele copywritingowe

Sprawdź trendy

Mając nisze i potrzeby, możemy wstępnie sprawdzić, czy nasze przypuszczenia są prawidłowe. Kilka godzin sprawdzania może zaoszczędzić nam potem wiele tysięcy złotych i wiele godzin. Bo nie będziemy tracić zasobów, na coś, czego nikt nie szuka. 

Jak możemy to zrobić?

Tytuł już wstępnie nam sugeruje jedno z narzędzi, jakim jest Google Trends. Jest to darmowe narzędzie pozwalające sprawdzić trendy w wynikach wyszukiwania. 

Innym bardzo fajnym narzędziem jest Ask the public, gdzie sztuczna inteligencja podpowiada nam, co wyszukują ludzie. 

Jeszcze jednym narzędziem, które mogę każdemu polecić jest SimilarWeb, które pomaga sprawdzić konkurencje. Podobnie jak Facebook Ads Library.

Zacznij mierzyć

Ostatni krok to testowanie i mierzenie. Jestem ogromnym fanem podejścia procesowego i zarządzania zwinnego np. Leana. Zdejmuje to bardzo mocno z nas potrzebę trafienia w dziesiątkę za pierwszym razem. Bo nie oszukujmy się, wybranie produktu na start czasem może być pudłem. 

Właśnie dlatego, zamiast narażać się na stres, wystarczy wybrać kilka opcji i sprawdzić, które działają najlepiej. Przetestować np. przez tydzień jedną tezę, potem kolejną i porównać. Zobaczyć realne informacje. 

Powiedzmy, że robimy taki okres testowy przez kwartał z częstotliwością tygodniową. Mamy więc jakieś 12 prób i z nich wybieramy produkt, który najlepiej rokuje. W kwartał osiągamy to, co wielu firmom zajmuje lata, serio lata. 

Z ponad 11-letniego doświadczenia wiem, że wiele firm potrzebuje lat, by wybrać produkt na start. A Ty możesz to zrobić w kwartał albo jeszcze szybciej, wydając promil tego, co oni.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Szybki kontakt

POROZMAWIAJMY

Potrzebujesz pomocy?

Telefon

790 691 371

Email

kontakt@przemyslawolesinski.pl

LUB
0
Jestem ciekaw Twojej opinii. Zostaw komentarz.x