fbpx

5 sposobów myślenia, które zwiększą Twoją pewność siebie

Pewność siebie to kluczowy składnik sukcesu osobistego, jak i biznesowego. Warto więc nastawić swój umysł w taki sposób by czuł się pewnie w wielu sytuacjach. Oto 5 sposobów myślenia, które pomogą Ci być osobą bardziej pewną siebie. 

To, kim masz być istnieje w tylko w Twojej głowie

Na pierwszy ogień weźmy przekonanie, że mamy jacyś być.

Czy to być dobrą córką, twardym facetem, czy posłusznym pracownikiem. Znasz to gdy, ktoś a może sam mówisz sobie, że jakiś masz być?

Społeczeństwo nadaje nam etykiety, które mają za zadanie nasz zaszufladkować. Dzięki temu łatwiej na nasz wpływać. Dopiero gdy zdamy sobie z tego sprawę, to zobaczymy, że jedyną osobą, jaką jesteśmy, to jesteśmy SOBĄ.

Mamy prawo do popełniania błędów, uczenia się na nich i stawiania się tą osobą, którą jesteśmy. Wszystko jest dobrze. 

Następnym razem, gdy ktoś powie, że masz jakiś być, pamiętaj, że wszystko, co robisz, jest częścią Ciebie. To, że ktoś próbuje Cię wrzucić w swoją ramę, to jeszcze o niczym nie świadczy.

Pewność siebie

Oferuj sobie tyle samo współczucia co innym

Kolejnym sposobem zmiany myślenia jest mocne krytykowanie się. Zdarza nam się myśleć, że jesteśmy głupi, beznadziejni albo, że zrobiliśmy coś strasznego. Nasz wewnętrzny krytyk przejmuje władzę i nie zostawia na nas suchej nitki.

Często to przekonanie zakotwiczone jest z myśleniem, że my to zrobiliśmy. Jeśli natomiast zobaczylibyśmy takie zachowanie u innej osoby, nie byłoby problemu. Sami sobie jesteśmy największymi krytykami.

Jak sobie z tym poradzić?

Następnym razem, gdy najdą Cię negatywne myśli albo chęć okrzyczenia się zastanów się, czy potraktowałbyś tak samo swojego najlepszego przyjaciele.

Masz prawo do zmiany zdania

Nie bądź jak chorągiewką na wietrzę. A bo ostatnio mówiłeś coś innego. Takie hasła możemy słyszeć od ludzi, którzy oceniają nasze działania. To kolejny błąd naszego społeczeństwa.

Zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tym, zanim przejdziemy do dalszej części.

Wyobraźmy sobie, że podejmujesz jakąś decyzje, w dniu x. Następnego dnia dowiadujesz się czegoś, co zmienia Twój obraz sytuacji z dnia x. Czy w takim wypadku powinieneś zostać przy pierwszym zdaniu, czy może je zmienić?
Co, jeśli dzień x to dzień, w którym dowiedziałeś się, że bliska dla Ciebie osoba jest chora i że nie można nic zrobić. Wiec decydujesz się przy niej zostać. Następnego dnia okazuje się, że jest szansa na to by wyzdrowiała. Warunkiem są pieniądze, które możesz uzyskać, jadać do pracy np. na platformę na pół roku.

Czy w tym przypadku zmiana decyzji jest dobra?

Masz prawo do zmiany zdania. Wierzę, że jesteś silną i inteligentną sobą, która wybiera najlepiej jak może w danej chwili.

Pewność siebie

Naucz się zdrowego egoizmu

To jeden z największych problemów ludzi miłych i niepewnych. Myślimy o innych o ich potrzebach, zapominając o sobie. To tylko tworzy wielką kulę śnieżną problemów.

Zmiana tego myślenia na zdrowy egoizm nie tylko wpłynie na Ciebie, ale również na Twoje otoczenie. Ludzie w Twoim towarzystwie potrzebują znać Twoje granice, bez tego każdy mógłby robić, co chce. A to mogłoby prowadzić do różnych złych konsekwencji,

Następnym razem, gdy ktoś będzie chciał zrobić coś, na co się nie zgadzasz, pokaż swoje granice. Możesz to zrobić w kulturalny sposób, np. rozumiem, że tak myślisz, jednak kłóci się to z moimi odczuciami i się na to nie zgadzam

Co by się nie działo, będzie dobrze

Ostatnią zmianą myślenia, którą chce się z Tobą podzielić, jest świadomość, że będzie dobrze. Przypomnij sobie ostatnią w Twoim życiu chwilę, gdy myślałeś, że to, co Cię czeka, jest straszne i teraz to będzie tylko masakra.

Mimo myślenia wtedy, że to koniec świata, same problemy albo jeszcze coś gorszego, teraz jesteś tutaj. To jest za Tobą. Jesteś osobą silniejszą o tamto doświadczenie. Właśnie dlatego można spokojnie założyć, że będzie dobrze i co by się nie działo, to sobie poradzisz.

Co o tym sądzisz? Jakie wnioski Ci się nasuwają?

Potrzebujesz pomocy?

 Zapraszam na bezpłatną 15 min konsultacje. Porozmawiamy o konkretnych możliwościach realizacji Twoich celów.

5 sposobów myślenia, które zwiększą Twoją pewność siebie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pojawiły się pytania?

Chętnie odpowiem. Kliknij tutaj i przejdź do szybkiego kontaktu.

0
Jestem ciekaw Twojej opinii. Zostaw komentarz.x
()
x