fbpx

Wypalenie zawodowe. Jak powiedzieć szefowi?

Wypalenie zawodowe może dotknąć każdego. To powoduje wiele problemów osobistych, jak i zawodowych. Dobrym pomysłem może wtedy być rozmowa ze swoim szefem.

Jeśli czujesz wypalenie na swoim obecnym stanowisku. Na stanowisku, które przedtem bardzo lubiłeś i myślałeś o wielkiej karierze, to zanim dołączysz do trendu szybkiej zmiany pracy, warto byś porozmawiał ze swoim szefem. Pandemia sprawiła, że zupełnie inaczej patrzymy na swoją pracę. Wiele osób zobaczyło, ile tak naprawdę jest wart ich czas. Bardzo mocno to widać pod względem pracy zdalnej albo hybrydowej. Coraz częściej poruszane są kwestie zadowolenia z pracy, co przenosi się na świadomość kadry zarządzającej na temat tego, że należy dbać odpowiednio o swoich pracowników.

wypalenie zawodowe

Wall Street Journal opisał badania dr Kelly, która przebadała grupę przepracowanych pracowników działu IT w firmie z listy Fortune 500 przed pandemią. Kelly odkryła, że zainteresowanie zespołu miały wpływ na spadek wypalenia w miejscu pracy. Pracownicy, których menedżerowie sprawdzali, jak sobie radzą nie tylko w kwestiach osobistych, ale także zawodowo, i którym dano swobodę pracy tak, jak chcą, mieli znacznie niższy poziom wypalenia i stresu psychicznego niż grupa kontrolna. Byli też o 40% mniej skłonni do rezygnacji.

Na podstawie tych badań możemy śmiało przypuszczać, że rozmowa z szefem na temat wypalenia zawodowego to dobry pomysł. Wyniki takiej rozmowy mogą Cię zaskoczyć, a nawet wpłynąć na chęć pozostania na obecnym stanowisku u tego samego szefa.

W Twojej głowie może pojawić się teraz myśl, że w Twoim miejscu pracy nie jest to powszechna taktyka. Szefostwo samo nie wychodzi z taką inicjatywą. Jednak zastanówmy się nad tym. Co stoi na przeszkodzie, byś to Ty wyszedł z inicjatywą? W końcu Twoja praca ma sprawiać Ci przyjemność. Tylko wtedy robisz ją dobrze.

Innym problem może polegać na tym, że każdy pracownik ma własne potrzeby w zakresie wsparcia, co oznacza również, że nawet jeśli Twój szef zapewnia wsparcie, a Twoja firma robi rzeczy związane z poprawą zdrowia psychicznego, to, co robi, może niekoniecznie być dla Ciebie. Jeśli tak jest, nadszedł czas, aby również zakomunikować, że rozumiesz, że próbują pomóc, ale potrzebujesz innego rodzaju lub poziomu wsparcia.

Ewidentnie dobrym pomysłem jest rozmowa z szefem, zanim zaczniesz czuć wypalenie zawodowe. Może to oszczędzić Ci kłopotów z szukaniem nowej pracy. Jeśli twój szef ceni Twój czas i pracę, będzie chciał z Tobą porozmawiać i walczyć o to, by cię utrzymać przy swoim boku.

Potrzebujesz pomocy?

 Zapraszam na bezpłatną 15 min konsultacje. Porozmawiamy o konkretnych możliwościach realizacji Twoich celów.

Wypalenie zawodowe. Jak powiedzieć szefowi?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pojawiły się pytania?

Chętnie odpowiem. Kliknij tutaj i przejdź do szybkiego kontaktu.

0
Jestem ciekaw Twojej opinii. Zostaw komentarz.x
()
x